5 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ w Krakowie to dziś bardzo dynamicznie rozwijająca się placówka medyczna. Inwestujemy w ludzi, sprzęt i infrastrukturę. Już dziś szpital stosuje nowatorskie metody leczenia, co jest zasługą cały czas doszkalającej się doświadczonej kadry i nowoczesnego sprzętu do badań i zabiegów. Stawiamy na wiedzę i indywidualne podejście do pacjenta.
Chirurgia ze wsparciem robota, angiografia, laser niebieskiego światła w chirurgii krtani, mikrochirurgia na wyjątkowo wysokim poziomie, dyżury replantacyjne, programy lekowe, Zespół Wczesnego Reagowania czy programy pilotażowe jak chociażby ten dotyczący kompleksowej opieki okołooperacyjnej. Chcemy jak najlepiej leczyć pacjentów i mieć realny wpływ na tak potrzebne zmiany w systemie służby zdrowia.
Powstające w Krakowie: Wojskowy Instytut Medyczny i Multidyscyplinarne Centrum Wspierania Badań Klinicznych to dla naszych pracowników i współpracowników możliwość prowadzenia ważnych badań naukowych i współpracy z najważniejszymi ośrodkami medycznymi na całym świecie.
Podpisana umowa o współpracy dydaktycznej z UJ CM już pozwala na funkcjonowanie w szpitalu Ośrodka Intensywnej Terapii i Medycyny Okołozabiegowej, a także Katedry Chorób Wewnętrznych i Medycyny Wsi.
Współpraca z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie zapewnia możliwość prowadzenia wspólnych prac badawcze mających na celu zidentyfikowanie najlepszych praktyk zarządzania w ochronie zdrowia a także doradztwo naukowo-badawczego czy ekonomiczne oraz współpracę przy tworzeniu i organizacji szkoleń, kursów, konferencji naukowych i studiów podyplomowych związanych z tematyką ekonomii i zarządzania w ochronie zdrowia.
Powstające w szpitalu Małopolskie Centrum Ratownictwa Medycznego będzie miejscem, w którym zarówno żołnierze i ratownicy innych służb mundurowych, a także cywile będą mogli zadbać o swoje umiejętności w zakresie pierwszej pomocy i działań z zakresu ratownictwa. 10 nowoczesnych sal operacyjnych, w tym jedna hybrydowa z angiografem, nowoczesne rozwiązania techniczne i medyczne, pięć kondygnacji i ponad 27 tysięcy mkw. powierzchni, słowem nowy budynek szpitala, który ma być gotowy już w przyszłym roku to dla pacjentów lepsze warunki leczenia, a dla personelu szpitala lepsze warunki pracy. Sukcesywnie odnawiane są także kolejne zabytkowe budynki klinik. Niebawem ruszy też budowa nowoczesnego lądowiska.
W ciągu najbliższych 10 lat na inwestycje infrastrukturalne szpital wyda prawie miliard złotych.
Dziś 5 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ w Krakowie to siedem klinik (Intensywnej Terapii i Anestezjologii, Chorób Wewnętrznych, Kardiologii i Chorób Wewnętrznych, Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, Chirurgii Urazowej i Ortopedii, Otolaryngologii i Chirurgii Onkologicznej Głowy i Szyi, a także Klinika Okulistyki), sześć oddziałów klinicznych (Chorób Wewnętrznych, Zakaźnych i Alergologii; Gruźlicy, Chorób płuc i Chorób Wewnętrznych, Neurochirurgiczny, Neurologiczny z Oddziałem Udarowym, Gruźlicy i Chorób Płuc, Psychiatryczny, Urologiczny i Chorób Wewnętrznych i Zakaźnych), dziesięć Klinicznych Oddziałów Szpitalnych (Chirurgii Ogólnej, Plastycznej i Rekonstrukcyjnej, Rehabilitacji Dziennej, Gastroenterologiczny, Reumatologiczny, Endokrynologiczny i Leczenia Zaburzeń Przemiany Materii, Chirurgii Onkologicznej, Oddział Psychiatryczny Dzienny, Diagnostyki i Terapii Izotopowej, Reumatologiczny i Udarowy), pięć zakładów diagnostycznych (m.in. Analityki Lekarskiej wraz z bankiem krwi, Endoskopii i Badań Czynnościowych Przewodu Pokarmowego, Radiologii i Diagnostyki Obrazowej czy Zakład Medycyny Nuklearnej), a także Centra leczenia schorzeń (m.in. Regionalne Centrum Pozaustrojowych Technik Wspomagania Oddychania-ECMO, Centrum Zdrowia Psychicznego Kraków-Krowodrza, Centrum Leczenia Nowotworów Skóry i Czerniaka czy Centrum Leczenia Otyłości oraz Specjalistyczna Przychodnia Stomatologiczna, Gabinety Podstawowej Opieki Zdrowotnej (dla dorosłych i dzieci), trzydzieści jeden poradni specjalistycznych, a także opieka środowiskowa, medycyna pracy i gabinety orzecznicze (dwadzieścia jeden gabinetów orzeczniczych wojskowo-lekarskie).
Materiały do pobrania:
Kontakt w sprawie praktyk:
Beata Szpunar
Tel. +48 12 630 81 822